Wierz w siebie i dąż do celu...
rozwiń menu boczne

Koncert "MOCNI BEZ PRZEMOCY" 11 stycznia 2019 godz. 19:00 Sala Teatralna przy kościele św. Jadwigi (ul. Łokietka 60) WSTĘP WOLNY!!! - ZAPRASZAMY
KIERMASZ ŚWIĄTECZNY!!!
Pragnę przekazać gorące podziękowania Rodzicom, Uczniom, Absolwentom, szanownym Gościom, całemu Gronu Pedagogicznemu oraz pracownikom szkoły za pomoc w organizacji KIERMASZU ŚWIĄTECZNEGO 2018r. Impreza ta będąca tradycją naszej szkoły łączy całą społeczność w pomocy najbardziej potrzebującym. W tym roku dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie m.in. na rzecz Domu Chleba, Fundacji na rzecz Hospicjum św. Łazarza oraz na dofinansowania dla naszych uczniów. Z wielką przyjemnością informuję, iż uzbieraliśmy kwotę 4913zł, sama kawiarenka zarobiła 1230zł. Jeszcze raz gorąco dziękuję Dyrektor Szkoły Iwona Kapołka.
List Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej do Rodziców i Opiekunów Uczniów VIII SP i III Gim >
Ulotka dotycząca rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019-2020 - TUTAJ>

 

 

BIBLIOTEKA SZKOLNA

ZAPRASZA


Poniedziałek 900-1500
Wtorek 900-1500
Środa 900-1500
Czwartek 1000-1600
Piątek 900-1500

 

Regulamin biblioteki szkolnej >

Regulamin czytelni multimedialnej >

 

Biblioteka szkolna dostarcza informacji i pomysłów, które są postawą satysfakcjonującego funkcjonowania

w społeczeństwie edukacyjnym. Wyposaża uczniów w umiejętność uczenia się przez całe życie i rozwija

wyobraźnię ...[umożliwia] rozwijanie umiejętności krytycznego myślenia i efektywnego korzystania

z informacji w różnych postaciach i za pośrednictwem różnych mediów".

/Manifest Bibliotek Szkolnych z 1998r./

      Biblioteka Gimnazjum nr 16 w Krakowie działa od 01.09.1999 roku. Lokal oraz część zbiorów biblioteka przejęła po zlikwidowanej Szkole Podstawowej nr 33 w Krakowie. Zbiory biblioteki to 6 tysięcy woluminów oraz czasopisma dla uczniów i nauczycieli. Godziny otwarcia biblioteki umożliwiają odwiedzanie jej zarówno przed lekcjami jak i po lekcjach. Szeroko rozbudowany warsztat informatyczny biblioteki - katalogi, kartoteki, teczki tematyczne, dostęp do internetu pozwalają uczniom na uzyskanie potrzebnych im informacji, które wykorzystują na lekcjach, kółkach zainteresowań, a także przygotowując się do konkursów. Biblioteka oferuje także zbiory multimedialne (encyklopedie, multimedialne programy nauczania do poszczególnych przedmiotów, filmy). Centrum multimedialne, funkcjonujące w czytelni, wyposażone jest w 4 stanowiska komputerowe i urządzenie wielofunkcyjne (drukarka, kopiarka, skaner).